Polski Związek Kajakowy

  • Paszek_Iskrzycka.jpg
  • tacen12.jpg
  • Borowska.jpg
  • Tula_Czaplicki.jpg
  • belgrad3.jpg
  • DSC_1832.jpg

Doskonałe wyniki w bawarskim Plattingu

W miniony weekend kadra kajakarzy startujących w konkurencji Freestyle wzięła udział w Otwartych Mistrzostwach Niemiec. Tomasz Czaplicki zajął pierwsze miejsce w konkurencji K1 SM i drugie w K1 Men, a Zofia Tuła wywalczyła trzecią lokatę w kategorii K1 SK. 

 

 

 

Start kontrolny

Część grupy przyjechała do Plattingu już tydzień wcześniej, bo to jedno z najlepszych miejsc do treningu w Europie. Można tam ćwiczyć zarówno na fali jak i w szerokim na ponad 40 metrów odwoju. Różnica wysokości pomiędzy łagodną, a spiętrzoną wodą jest duża, a to pozwala zawodnikom na efektowne wybicia i wykonywania wysokich ewolucji. W zgrupowaniu udział wzięli zawodnicy KKK Jelenia Góra, Tomasz Czaplicki, Zofia Tuła i Michał Wrzal, a tuż przed zawodami do grupy dołączył Adam Olesiński z WAKK Habazie, Ewa Balon z AKTK Bystrza, Bartosz Czauderna z KKK Kraków i Piotr Grzybowski z KKG Retendo.

 

 

- Start w Plattingu potraktowaliśmy jako przetarcie przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy. Impreza była obstawiona, bo dla Niemców zawody miały charakter eliminacji do kadry i wszyscy jechali na sto procent. Dodatkowo startowali tam też Czesi – Peter Csonka, obecny mistrz Europy i wicemistrz świata, oraz Honza Spindler, zdobywca wielu medali na Pucharach Europy. Pokazaliśmy się z dobrej strony, chociaż nie wystąpiliśmy w komplecie. Zabrakło Michała Wrzala, który w trakcie obozu nabawił się urazu i musiał te zawody odpuścić  – wyjaśnia Tomasz Czaplicki.

 

 

Kolejny cel

Pod koniec maja zawodnicy wezmą udział w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski organizowanych w Jeleniej Górze, a następnie w czerwcowych Mistrzostwach Europy w Lienzu.

 

 

- Przygotowujemy się do MP gdzie chcemy jak najlepiej pokazać się zarówno ze strony sportowej jak i organizacyjnej. Później mamy miesiąc treningów i start w ME. Aktualnie na zajęciach duży nacisk kładziemy na technikę wykonywania figur. W zawodach brana jest pod uwagę dokładność i za nią dostaje się najwięcej punktów – tłumaczy Tomasz Czaplicki. (tp)

 

Autor zdjęć: Ewa Balon

Partnerzy


 

Oficjalny dostawca medali
dla PZKaj

Programy kajakowe

Program edukacji kajakowej dla dzieci
www.akademiakajakowa.pl
 


 
Uwaga kluby kajakowe!
Program wsparcia dla klubów

 Najczęściej zadawane pytania

 


 

Obowiązkowy program dla stypendystów
„Selfie z Gwiazdą Sportu”

 


Rada ds. Kompetencji Sektora Sportowego

Komunikat

 

Kto nas odwiedza

Odwiedza nas 19 gości oraz 0 użytkowników.