Polski Związek Kajakowy

  • belgrad3.jpg
  • tacen12.jpg
  • DSC_1832.jpg
  • Borowska.jpg
  • Tula_Czaplicki.jpg
  • Paszek_Iskrzycka.jpg

Pierwszy sprawdzian juniorów

 W Wałczu o wejście do kadry rywalizowali juniorzy. Konsultacje miały za zadanie sprawdzić efekty pracy wykonanej przez zawodników w okresie przygotowawczym. Zawody były pierwszym etapem wyłaniania reprezentacji na tegoroczne ME.

 

Zestaw zadań

Na wodzie zawodnicy mieli przejazdy na 2 kilometry, a następnie sprint na 250 metrów. Na podstawie czasów ustalano składy finałów w których z kolei ścigano się na 500 i 1000 metrów. Dodatkowo przeprowadzono sprawdzian biegowy na 1500 metrów oraz siłowy w wyciskaniu i dociąganiu maksymalnej liczby powtórzeń. W klasyfikacji końcowej wśród kajakarzy najlepszy był Karol Pecyna z MKKS Gorzów Wlkp., u kajakarek Aleksandra Dubiak z Warty Poznań, a u kanadyjkarzy jej klubowy kolega Maksymylian Feder.

 

- W konkurencji kajakarzy na pewno trzeba docenić wynik Karola Pecyny, który wygrał finał na tysiąca. To jeszcze junior młodszy, który już z powodzeniem ściga się ze starszymi rocznikami. Generalnie finał na tysiąc metrów wyszedł obiecująco, stąd zakładam, że w dalszej części sezonu kajakarze będą dobrze pływać właśnie na tym dystansie – podsumowuje występ zawodników Rafał Krajewski, trener pracujący z kadrą kajakarzy.

 

- Konsultacje pokazały, że dziewczyny, które były silne w poprzednim sezonie mocno przepracowały zimę i nadal wiodą prym na arenie krajowej. Finał na 500 i 1000 metrów wygrała Emilia Cywińska, a przejazdy na 2 kilometry i 250 metrów Aleksandra Janicka. Obie dziewczyny pływały razem w dwójce w ubiegłorocznym Pucharze Nadziei Olimpijskich i w tym roku są także przymierzane do tej osady – komentuje występ kajakarek Marek Bohdziun, szkoleniowiec opiekujący się grupą kobiet.

  

Przetarcie w Brandenburgu

Po zawodach zorganizowano krótki obóz dla najlepszych powołanych na regaty juniorskie w Brandenburgu. Start w tych zawodach będzie dla zawodników pierwszym w sezonie przetarciem na arenie międzynarodowej. Cztery dni poświęcono na zgrywanie osad i treningi pod dystans.

  

- Na zgrupowanie powołałem Karola Pecynę, Igora Dolatę, Mateusza Krzesińskiego, Doriana Kliczkowskiego, Damiana Uhle, Konrada Kozłowskiego, Pawła Kaczmarka, Marcina Przypadło i dwóch młodszych zawodników – Wiktora Wieruszewskiego i Cezarego Kolaszewskiego. Po regatach w Brandenburgu spotkamy się ponownie w czerwcu przed MP na długim dystansie – mówi Rafał Krajewski.

  

- Do grupy wziąłem pierwszą piątkę z finału na 500 metrów czyli Emilię Cywińską, Karolinę Pielin, Dominikę Napolską, Dominikę Włodarczyk, Magdę Kilman, a także Aleksandrę Janicką i dwie juniorki młodsze – Paulinę Paszek i Annę Puławską. W Brandenburgu chcemy sprawdzić pierwsze ustawienia osad i powalczyć o jak najlepsze miejsca na dystansach olimpijskich czyli 200 i 500 metrów – wyjaśnia Marek Bohdziun. (tp)

Partnerzy


 

Oficjalny dostawca medali
dla PZKaj

Programy kajakowe

Program edukacji kajakowej dla dzieci
www.akademiakajakowa.pl
 


 
Uwaga kluby kajakowe!
Program wsparcia dla klubów

 Najczęściej zadawane pytania

 


 

Obowiązkowy program dla stypendystów
„Selfie z Gwiazdą Sportu”

 


Rada ds. Kompetencji Sektora Sportowego

Komunikat

 

Kto nas odwiedza

Odwiedza nas 19 gości oraz 0 użytkowników.