Polski Związek Kajakowy

 • Borowska.jpg
 • Tula_Czaplicki.jpg
 • belgrad3.jpg
 • Paszek_Iskrzycka.jpg
 • tacen12.jpg
 • DSC_1832.jpg


KOMISJĘ KAJAKARSTWA DLA WSZYSTKICH WSPIERA: 


 

Warszawskie Targi Wiatr i Woda już za nami…

11-14 marca odbyła się 28. edycja Targów Wiatr i Woda, tym razem w Centrum Wystawienniczym przy ul. Marsa w Warszawie. W uroczystym otwarciu w czwartek uczestniczyła Uta Kühn członek zarządu, Przewodnicząca KTiR PZKaj, która zaznaczyła, że Polski Związek Kajakowy powstał w oparciu o sport powszechny i przez lata tak się rozwinął, że jest jednym  z najmocniejszych związków pod względem liczby medali zdobytych na ME i MS i z realnymi szansami na medale w Rio, czego naszym sportowcom szczerze życzymy!

Targi Wiatr i Woda od lat skupiają nie tylko firmy związane z kajakami, ale i całe środowisko kajakowe w Polsce. Kolorowe kajaki rozstawione na stoiskach firm: Kanokajaki, Kajakowo.net, Kajakowcy, Aquarius, Wigraszek, Pro Kajak, Polyak i innych, już z daleka przyciągały wzrok. Pośród chwalących się nowinkami sklepów oraz  producentów kajaków i wioseł spotkać można było znajomych ze spływów nawet z odległych zakątków kraju. Najlepszym, podobnie jak do tej pory, dniem na odwiedzenie targów przez kajakarzy, była sobota – Dzień Kajakarza Magazynu Kajakowego „WIOSŁO”. Redakcja „WIOSŁA” przygotowała cykl prelekcji, cieszących się coraz większym zainteresowaniem niż dotychczas. Już od samego rana sala zapełniona była widzami. Bartek Sawicki zaprosił do współtworzenia Polskiego Systemu Kwalifikacji Kajakowych. Marek Mazur opowiedział o małych rzekach Mazowsza. Kinga Kępa zachęcała do pływania po Wenecji, ostrzegając przed niebezpieczeństwami na wodzie. Uta Kühn opowiedziała o ubiegłorocznych startach polskich zawodników freestyle’u, a także podsumowała działalność Komisji Turystyki i Rekreacji PZKaj w roku 2015. W sobotnie zimne późne popołudnie Bogumił Jarem Jarecki zabrał nas do ciepłej Indonezji, gdzie doznał sporo strachu w kajaku. Na koniec dnia Tomek Ostrowski opowiedział o żurawiach na Odrze, a Radek Wasilewski o budowie canoe. Ale prawdziwym przebojem dnia było pojawienie się na targach w Dniu Kajakarza Aleksandra Doby, który opowiedział o swoich dotychczasowych wyprawach kajakowych przez Atlantyk i zaprosił do śledzenia jego najnowszej Trzeciej Transatlantyckiej Wyprawy Kajakowej, tym razem północnym Atlantykiem, która rozpocznie się 14 maja 2016 r. w New Jersey w USA. Olek planuje dopłynąć do Europy na swoje 70. urodziny, czyli we wrześniu.

Napięty program prelekcji; mnogość stoisk wystawienniczych, związanych z kajakarstwem; znajomi; rozmowy o rozpoczynającym się sezonie kajakowym; wspomnienia i plany na przyszłość zdominowały targowe kajakowe święto. Następne targi w Warszawie dopiero za rok, ale organizatorzy Targów Wiatr i Woda planują jeszcze letnią edycję w Gdyni oraz (to nowość) jesienne spotkanie w Katowicach. Do zobaczenia!

 

 • 03-0845
 • 05-0859
 • 10-0920
 • 13-1011
 • 1indeks
 • indeks

Partnerzy


 

Oficjalny dostawca medali
dla PZKaj

Programy kajakowe

Program edukacji kajakowej dla dzieci
www.akademiakajakowa.pl
 


 
Uwaga kluby kajakowe!
Program wsparcia dla klubów

 Najczęściej zadawane pytania

 


 

Obowiązkowy program dla stypendystów
„Selfie z Gwiazdą Sportu”

 


Rada ds. Kompetencji Sektora Sportowego

Komunikat

 

Kto nas odwiedza

Odwiedza nas 29 gości oraz 0 użytkowników.