Polski Związek Kajakowy

  • belgrad3.jpg
  • DSC_1832.jpg
  • tacen12.jpg
  • Tula_Czaplicki.jpg
  • Paszek_Iskrzycka.jpg
  • Borowska.jpg


KOMISJĘ KAJAKARSTWA DLA WSZYSTKICH WSPIERA: 


 

W stronę słońca, czyli Majówka z Sobótką

30.04–4.05.2013 r. odbył się cykliczny XIX Ogólnopolski Spływ Kajakowy rzeką Piławą, organizowany przez Pomorski Wojskowy Oddział PTTK w Wałczu.

Bazą dla spływu po raz kolejny została miejscowość Borne Sulinowo, enklawa czystego powietrza i zieleni na terenie gminy Szczecinek. Na szczęście nie potwierdziły się początkowe obawy organizatora o frekwencję i na rozpoczęciu spływu zebrało się 76 osób. Najmłodsza uczestniczka miała 15 miesięcy i wyglądała prześlicznie w szytym na miarę, maleńkim kapoku. Najstarsza swojego wieku nie zdradziła, tłumacząc się... słabą pamięcią.

1.05.2013 r. Dzień pierwszomajowy rozpoczął się uroczystym otwarciem, przedstawieniem obowiązującego regulaminu, zasad bezpieczeństwa i osób funkcyjnych spływu. Następnie odbyło się zwiedzanie miasta, którego bardzo długo nie było nawet na szczegółowych mapach wojskowych. Historię miasta przybliżył uczestnikom człowiek legenda, znawca rejonu, pionier turystyki kolega Bogdan Bereszyński.

Następnym punktem dnia był Pochód Pierwszomajowy, którego pomysłodawcą  – jako sympatycznego happeningu przed laty – był komandor spływu, Zbigniew Manicz. Po pochodzie w pensjonacie PRL odbył się rodzinny piknik dla mieszkańców Bornego Sulinowa i gości, którzy corocznie tłumnie odwiedzają w tym okresie miasto. Okrasą artystyczną pikniku, który przeciągnął się niemal do północy, był występ uczestnika programu Mam Talent – „Drugiej Maryli”, zespołu „Terne Roma” z Bogdanem Trojankiem oraz lokalnego zespołu „K2”.

Czwartek 2.05.2013 r. to gratka dla kajakarzy, wodniaków – Zalewy Nadarzyckie. Pierwszy etap spływu liczył 18 km. Trasę pomiędzy Liszkowem i Nadarzycami kajakarz pokonali w 4,5 godziny. Po posiłku turystycznym część uczestników spływu kontynuowała zwiedzanie miasta, inni poświęcili czas na odpoczynek przed Wieczorem Komandorskim, którego ozdobą była muzyka taneczna serwowana przez zespól „K2”.

W piątek 3.05.2013 r. kajakarze pokonali trasę z Nadarzyc do Szwecji, 21 km wiosłowania urozmaiconego przeszkodami, z których większość to drzewa powalone przez bobry. Po posiłku przygotowanym przez obsługujący spływ pensjonat ANI większość kajakarzy zdecydowała się poświęcić czas na odpoczynek.

Sobota 4.05.2013 r. to ostatni dzień spływu, pożegnanie z Bornym Sulinowo. Wyjątkowo piękny odcinek rzeki Piławy do ujścia Dobrzycy i dalej do miejscowości Krępsko liczył 23 km. Spływ zakończył się piknikiem, kiełbasą z grilla i pstrągiem „po komandorsku”, przygotowanym przez Tadeusza Obrockiego. Przed pożegnaniem zostały zweryfikowane i wręczone odznaki kajakowe dla dwóch osób, w tym najmłodszej uczestniczki spływu, dla której była to już trzecia impreza w tym roku.

Zostały zawarte nowe znajomości, odświeżone wcześniejsze, a to wszystko na malowniczej i według niektórych najpiękniejszej w kraju nizinnej trasie kajakowej.

 

Do zobaczenia za rok na XX Jubileuszowym Spływie Kajakowym rzeką Piławą.

 

  • Majowka_na wodzie
  • Majowka_przed splywem
  • Majowka_przygotowania do pochodu

Partnerzy


 

Oficjalny dostawca medali
dla PZKaj

Programy kajakowe

Program edukacji kajakowej dla dzieci
www.akademiakajakowa.pl
 


 
Uwaga kluby kajakowe!
Program wsparcia dla klubów

 Najczęściej zadawane pytania

 


 

Obowiązkowy program dla stypendystów
„Selfie z Gwiazdą Sportu”

 


Rada ds. Kompetencji Sektora Sportowego

Komunikat

 

Kto nas odwiedza

Odwiedza nas 18 gości oraz 0 użytkowników.