Polski Związek Kajakowy

  • tacen12.jpg
  • Borowska.jpg
  • belgrad3.jpg
  • Paszek_Iskrzycka.jpg
  • Tula_Czaplicki.jpg
  • DSC_1832.jpg

Wiosłowanie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Olimpijczycy wiosłowali na ergometrach kajakowych dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

 

8 stycznia w Galerii Malta w Poznaniu już po raz trzeci odbyła się impreza kajakowa Wiosłowania dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Akcja  zaczyna być tradycją, w której każdego roku bierze udział co raz większa liczba osób, w tegorocznej w 67 wyścigach wiosłowało ponad 350 osób. Organizatorami akcji byli: Galeria Malta w Poznaniu, UKS 55 Szpaki i Maciej Młodzik.

Celem przedsięwzięcia było zebranie pieniędzy na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, promocja kajakarstwa i wielkopolskich mistrzów sportu.

W akcji wzięli udział m.in. Prezydent Miasta Ryszard Grobelny, Andrzej Juskowiak - piłka nożna (srebrny medalista Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie), Henryk Rozmiarek - piłka ręczna (brązowy medalista olimpijski z Montrealu), Władysław Stecyk - zapasy (srebrny medalista olimpijski z Moskwy), Izabela Dylewska - kajakarstwo (2-krotna brązowa medalistka olimpijska - Seul 1988 i Barcelona 1992), Grzegorz Nowak -wioślarstwo (brązowy medalista olimpijski z Moskwy), Marek Łbik - kajakarstwo (2-krotny medalista olimpijski z Seulu), Eugeniusz Kijewski - koszykówka (uczestnik Igrzysk Olimpijskich) i Paweł Sobczak - hokej na trawie (uczestnik Igrzysk Olimpijskich).

We wspólnym wiosłowaniu wzięli również udział  czołowi zawodnicy i działacze polskiego sportu. Wśród nich warto wymienić m.in.: Kacpra Majchrzaka i Aleksandrę Bernat (pływanie), Dariusza Rachwalskiego i Arkadiusza Matuszaka (hokej na trawie), Weronikę Sikorę (zapasy), zawodników futbolu amerykańskiego Kozły Poznań, rugby Posnanii Poznań, zawodniczki sekcji szermierki KS Warta Poznań czy V-ce Prezesa Polskiego Związku Kajakowego Andrzeja Matczaka.

Oprócz wiosłowania wszyscy zaproszeni goście wzięli udział w licytacji rzeczy przekazanych przez poznańskich sportowców i poznańskie kluby.

Impreza sportowa połączona z akcją charytatywną to wspaniała formuła ciesząca się ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkańców poznania w różnym wieku.

Dyscyplina, jaką jest wiosłowanie na ergometrach kajakowych jest tym większą atrakcją, że można ją uprawiać w dowolnym miejscu. Pomimo, iż nie jest to impreza, w której uczestniczą profesjonaliści, organizatorom udało się wytworzyć klimat widowiska, w którym zarówno zaangażowanie uczestników jak i kibiców jest większe niż na nie jednej imprezie rangi mistrzowskiej.

Partnerzy


 

Oficjalny dostawca medali
dla PZKaj

Programy kajakowe

Program edukacji kajakowej dla dzieci
www.akademiakajakowa.pl
 


 
Uwaga kluby kajakowe!
Program wsparcia dla klubów

 Najczęściej zadawane pytania

 


 

Obowiązkowy program dla stypendystów
„Selfie z Gwiazdą Sportu”

 


Rada ds. Kompetencji Sektora Sportowego

Komunikat

 

Kto nas odwiedza

Odwiedza nas 47 gości oraz 0 użytkowników.